Литургијско сабрање и седница Епископа Јована са Архијерејским намесницима

DSC02413Литургијско сабрање и седница Епископа Јована са Архијерејским намесницима

На дан када молитвено прослављамо Св. Гаврила, Патријарха српског и Петозарне мученике, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован сабрао је Архијерејске намеснике нишке Епархије на годишњу седницу. Ово сабрање започело је Светом Архијерејском Литургијом. У току Свете Литургије Владика је одржао поучно слово свештенству. Затим је уследио службени део сабрања у епархијском двору на коме су Архијерејски намесници поднели извештаје о дешавањима и стању на територији подручних им намесништава у току протеклих годину дана. Заједно са Епископом размотрили су многобројне проблеме и од њега примили поуку за решавање истих. Након тога је уследила трпеза љубави чиме је завршено ово братско сабрање.