вдсУ суботу 22. јула 2017. године, завршен је први курс Библијске школе Верског добротворног старатељства храма светог Пантелејмона у Нишу. Учешће у Библијској школи узело је 42 полазника, који су кроз петнаест предавања у протекла четири месеца могли да стекну основно познавање Светог писма Старог и Новог завета. Свим полазницима су на крају курса подељени сертификати, пригодни поклони и литература који ће им помоћи у њиховом даљем изучавању Светог писма.
Верско добротворно старатељство се захваљује свим полазницима на издвојеном времену, труду и ревности у изучавању Светог писма. Најсрачније се захваљујемо на труду и љубави и предавачима који су несебично уградили себе у ово добро дело:
• Протојереју ставрофору Јовану Д. Илићу, храм светог Пантелејмона у Нишу
• Јереју Огњену Станковићу, храм Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини
• Јереју Игору Стојковићу, пароху јелашничком
• Ђакону Димитрију Маринковићу, Саборни храм у Нишу
• Господину Милошу Станојевићу, катихети у ОШ „Десанка Максимовић“ и ОШ „Доситеј Обрадовић“ {oziogallery 1485}