18.08.2012.SkupVerouciteljaУ суботу, 18. августа, у претпаразанство Преображења Господњег у Нишу је било сабрање предавача верске наставе са територије Епархије нишке. Сабрање је почело Светом Архијерејском Литургијом коју је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу су саслуживали свештеници и ђакони из целе Епархије, а који уз своју свештеничку службу обављају и дужност вероучитеља. Њима се Епископ обратио надахнутом беседом по прочитаном Јеванђељу. На крају Литургије су сви примили благослов од Епископа који их је покропио светом водом, а затим је саборовање настављено у просторијама Светосавског дома. Тамо је Епископ одржао поуку вероучитељима пред почетак нове школске године,а затим су им уручена постављења и књиге на благослов.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован