ediktИ ове године, као и сваке прошле, међународни фестивал духовне музуке "Музички едикт" потврдио је да на Божијем длану заиста има места за свакога. Нишка хорска публика имала је прилику да ужива у византијском једногласу, словенској хорској традицији, звуцима старе енглеске, балтичке и скандинавске музике, али и арапском православном појању. Имали смо велику част да је овогодишњи фестивал отворио академик Светислав Божић, композитор и професор ФМУ у Београду. Прво фестивалско вече започето је наступом дечје-омладинске црквено певачке дружине "Бранко", а публици се представио и хор КУД "Јевница" из Јевнице, Словенија. Један од најупечатљивијих наступа на фестивалу био је наступ хора Московског државног конзерваторијума "Чајковски" из Москве, Руска Федерација. Хором је дириговао прослављени руски диригент Станислав Калињин. На крају прве фестивалске вечери наступио је хор домаћин, нишка црквено певачка дружина "Бранко" којим је дириговала госпођа Сара Цинцаревић, селектор фестивала "Музички едикт". Публика је имала прилику да чује композиције тројице младих нишких композитора Андреја Цинцаревића (1993), Александра Јовановића (1996) и Јакова Милутиновића (2001). Друге фестивалске вечери публици су се представили хор "Вода жива" из Ниша и хор храма Св. Ђорђа из Београда. Карактеристичан звук арапског појања представио нам је катедрални хор цркве Св. Јакова из Јерусалима. Запажен наступ је имао и вокални ансамбл "Поларис" из Бирмингема. Они су извели стару енглеску музику, али и музику Балтика и Скандинавије. Програм друге фестивалске вечери завршен је наступом српског пјевачког друштва "Јединство" из Котора, Црна Гора. Треће фестивалско вече отворио је хор цркве Св. Николе из Ниша, а за њима су наступили ученици Музичке школе Ниш, сабрани у хор "Радојица Милосављевић", и хор "Свети Стефан Дечански" из Берлина, Немачка. Имали смо велику част да угостимо византијски хор "Свети Дионисије Олимпски" из Грчке, који су се представили тропарима, стихирама и псалмима византикског напева. Последњи наступ треће фестивалске вечери био је наступ камерног хора Белгородске државне филхармоније из Белгорода, Руска Федерација. Завршно четврто фестивалско вече одржано је под сводовима Саборног храма у Нишу. Публици се прво представила лесковачка црквено певачка дружина "Бранко". Потом је наступуо хор "Басилеус" из православне богословије "Свети Василије Велики" Јаши, Румунија. Велика част нам је указана гостовањем хора катедрале Св. Александра Невског из Париза, Француска. Хором је дириговао протођакон Александар Кедров, потомак славне музичке породице Кедров. Фестивал је затворен наступом хора РТС-а којим је дириговао маестро Бојан Суђић. На крају фестивала хор РТС-а и Нишка црквено-певачка дружина ''Бранко'' заједно су отпевали Мокрањчеве композиције ''Тебе појем'' и ''Тебе Бога хвалим''. Овим заједничким ансамблом састављеним за ту прилику дириговаала је прво Сара Цинцаревић, а потом Бојан Суђић.
По први пут, у суорганизцији Светосавског храма у Београду, фестивал "Музички едикт" поклања три концерта београдској публици. Београђани су могли чути хор Московског државног конзерваторијума из Москве, Руска Федерација, хор катедрале Светог Александра Невског из Париза, Француска, и катедрални хор цркве Светог Јакова из Јерусалима. {oziogallery 1437}