Једанаеста недеља по Духовдану у Сврљигу

У једанаесту недељу по Духовдану, Његово Преосвештенство Епископ нишки Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму св.Константина и Јелене у Сврљигу. Том приликом њему су саслуживали свештеници сврљишког намесништва. Такође, у знатном броју се окупио и верни народ око свог Архијереја. Владика Јован се њима обратио у својој архипастирској беседи, речима пуним охрабрења, љубави и утехе.

SvrljigНакон Свете Службе Епископ Јован обишао је и храм св. апостола Марка, у изградњи, који се налази у сврљишком засеоку Белоиње. Тамо је Епископа долично дочекало становништво тог прекрасног краја.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован