Освећење војне капеле у Куршумлији

DSC00070На празник светог свештеномученика Лукијана и преподобног Јевтимија, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г.Теодосије заменик Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја, служио је божанствену Литургију у храму светог великомученика Прокопија у Војној касарни у Куршумлији.
Пре свете Литургије Епископ је осветио богослужбени простор.
Епископу је саслуживало свештенство куршумлијског намесништва као и војни свештеници који су дошли у посету.
Велики број војника приступио је светим тајнама Христовим. Након Војне капеле у Куршумлији Епископ је обишао манастир светих апостола Петра и Павла у Калудри као и храм светог архангела Гаврила у Конџељу.
Након свете службе Владика је даривао све сабране примерком Новог Завета.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-приренски Г.Г.Теодосије