Рођење Пресвете Богородице у Димитровграду

DimitrovgradУ петнаесту недељу по Духовдану, на празник Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки Јован служио је cвету aрхијерејску Литургију у Димитровграду. Њему је саслуживало многобројно свештенство, а верни народ се у великом броју окупио и дочекао свог Архипастира. У току Свете Службе, Епископ је рукоположио у чин ђакона господина Владицу Новковића.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Након Свете Литургије, Владика је пререзао славски колач, а затим је Свечана литија прошла кроз сам град. Епископ Јован је градским челницима уручио захвалнице ради њиховог трудољубивог старања око градске цркве. Свечана литија дошла је до зграде општине, где је епископ Јован освештао општинске просторије. Трудом и љубављу црквене општине на крају приређена је и трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован