CrnaTravaПосле седмодеценијског пропадања поново се обнаваља храм Светог Николе у Црној Трави. Пре три године је на храму обновљен кров, под и иконостас, прошле године постављене су иконе на иконостасу а ове године су застакљени отвори у зиду постављен нов полијелеј и прибављен потребан богослужбени инвентар. Залагањем и трудом једне породице из Београда (чија имена по њиховој жељи нећемо поменути а који су пореклом из Црне Траве) и добром вољом свештенства које служи при београдским храмовима Светог Трифуна на Топчидерском Гробљу, Светог Кнеза Лазара на Звездари и при цркви Светог Саве на Врачару црнотравској цркви је поклоњен сав богослужбени инвентар. Приложени су дарохрнилица, јеванђеље, Свете сасуде, кадионица, четири кандила, нафорник, налоњ, круне за венчање, чираци за часни престо. Господин Хаџи Боро Радишић са Уба је иницирао израду полијелеја и са двојицом пријатеља поклонио и уградио полијелеј. То је био први велики дар овоме храму који је неко лично поклонио после више од седам деценија. Храмови су неми сведоци бриге једног нараштаје за своје светиње. Надамо се да ће овај храм сведочити о томе да ће будуће време бити боље од оног прошлог. Обнова овог храма представља поновно пројављење силе васкрсења која све обнавља и чини новим. Нека се радошћу вечног живота и васкрсења испуне душе оних који су обнављачи ове светиње.