Вазнесење Господње у Белој Паланци

DSC07062
На празник Вазнесења Господњег и љубљеног ученика Његовог Јована Богослова , у Белој Паланци, Евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ нишки г.Јован.
Епископу је саслуживало свештенство Архијерејског намесништва Белопаланачког, свештеници из Алексиначког и Јабланичког намесништва као и велики број вернога народа.
По светој Служби улицама Беле Паланке прошла је свечана литија предвођена нишким Архијерејем.
Ученици основних и средњих школа заједно са својим учитељима поплочавали су пут литије миомирисним цветовима.
Епископ је по литији пререзао славски колач и пригодном беседом честитао празник свим сабранима.
Љубављу Црквене општине приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН