Света архијерејска Лутургија у манастиру светог Јована у Јашуњи

JasunjaУ четвртак 7. октобра 2016. године на празник Зачећа светог Јована Пророка, Претече и Крститеља Господњег, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету Литургију у манастиру посвећеном истоменом светитељу у Јашуњи.
Епископу је саслуживао протосинђел Јоаникије (Ђукнић) настојатељ ове свештене обитељи, протонамесник Марко Адамовић, архијерејски намесник први лесковачки, протонамесник Дејан Станковић, архијерејски намесник 2. лесковачки, као и протођакон Стеван Кричка.
По светој Литургији Епископ је поздравио све верне пригодном беседом, говорећи о смислу данашњег празника.
Након свете Литургије заједничарење је настављено трпезом љубави.
У поподневним часовима Епископ Теодосије обишао је манастир Пресвете Богородице у Јашуњи где га је дочекала настојатељица манастира монахиња Лидија са сестринством, потом храм светог великомученика Георгија у Белом Потоку, храм светог Илије у селу Печењевце и храм Успења мајке Божије у Брестовацу.

Календар вести

May 2017