Торжествена прослава празника светог Романа Ђунишког

SvetiRomanУ понедељак 29. јуна 2016. године, у манастиру светог Романа Ђунишког свечано је прослављена манастирска слава и празник овог дивног угодника Господњег.
У навечерје празника свечано празнично бдење служио је епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке.
На сам празник светом архијерејском Литургијом началствовао је епископ крушевачки г. Давид уз саслужења епископа тимочког г. Илариона, епископа рашко-призренског г. Теодосија, администратора Епархије нишке, као и великог броја свештенства како из нишке тако и крушевачке Епархије.
Велики број вернога народа, који се стекао под манастирске сводове да прослави овог угодника Господњег, приступио је светим Тајнама Христовим.
Након свете Литургије учињен је опход око храма а потом пререзан славски колач.
Епископ крушевачки г. Др Давид све верне сабране поздравио је пригодном беседом говорећи о великим делима Господњим и Његових угодника у лику светих.
По резању славског колача данашњу свечаност употпунио је културно уметнички програм.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачке Г.Г. Давид

Календар вести