Креативна радионица

Креативна радионица је секција при ВДС-у која постоји од самог почетка рада. Секцију води наставница ликовне културе, али што је још важније мајка четворо деце г-ђа Сања Цветковић супруга свештеника Ивана Цветковића – пароха при Саборном нишком храму.

KreativnaRadionica

Ову секцију похађају деца свих узраста од оних најмањих који долазе са својим сестрама, браћом и родитељима и заједно од малих ногу се уче стваралаштву. Кроз учење основних техника цртања, вајања, бојења... , кроз игру и песму деца се уче уметничком изразу своје личности и заједништву и дружењу.

У наставку ове секције одржавају се и часови фолклора за децу – који не претендују да буду строго професионални, већ пре свега да деца већ од малена науче да буду упућена једна на друге и да уз песму и игру – уместо уз екране телевизора и рачунара, креативно проводе своје време под окриљем Св.Пантелејмона.

Радионица је сваке суботе од 17-18 часова у просторијама храма ВДС-а при храму Св. Пантелејмона.