РАСПОРЕД БОГОСЛУЖЕЊА У НИШКИМ ХРАМОВИМА ЗА ДАНЕ УОЧИ ВАСКРСЕЊА ХРИСТОВОГ

4У дане Страсне седмице, уочи великог празника Васкрсења Христовог, богослужења у нишким храмовима одржаће се према следећем распореду.

ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК – ЈУТРЕЊЕ СА ЛИТУРГИЈОМ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ВЕЛИКОГ
7.30 часова:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
8 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД
8.30 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН

УОЧИ ВЕЛИКОГ ПЕТКА – БДЕНИЈЕ СА ЧИТАЊЕМ ДВАНАЕСТ ЈЕВАНЂЕЉА О СТРАДАЊУ ХРИСТОВОМ
17 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН
18 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ

ВЕЛИКИ ПЕТАК – ЦАРСКИ ЧАСОВИ
7.30 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
8 часова:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД

ВЕЛИКИ ПЕТАК – ВЕЧЕРЊЕ СА ИЗНОШЕЊЕМ ПЛАШТАНИЦЕ
15 часова:
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД
16 часова:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
17 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН

УОЧИ ВЕЛИКЕ СУБОТЕ – ЈУТРЕЊЕ СА ПЕВАЊЕМ СТАТИЈА
19 часова:
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
20 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
22 часа:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД
Поноћ уочи Велике суботе:
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА

ВЕЛИКА СУБОТА – СВЕТА ЛИТУРГИЈА
7.30 часова:
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
8 часова:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД
8.30 часова:
- ХРАМ ВОЗДВИЖЕЊА ЧАСНОГ КРСТА НА НОВОМ ГРОБЉУ
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН
9 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ

ВАСКРШЊЕ ЈУТРЕЊЕ СА СВЕТОМ ЛИТУРГИЈОМ
Поноћ:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН
8 часова:
ХРАМ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА
- ХРАМ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У НАСЕЉУ БРЗИ БРОД

ВАСКРС – СВЕТА ЛИТУРГИЈА
8 часова:
- ХРАМ СВЕТОГ ЦАРА КОНСТАНТИНА И ЦАРИЦЕ ЈЕЛЕНЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ИЛИЈЕ У НАСЕЉУ КОМРЕН
8.30 часова:
- САБОРНИ ХРАМ СИЛАСКА СВЕТОГА ДУХА НА АПОСТОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ НИКОЛЕ
- ХРАМ СВЕТОГ ЛУКЕ
- ХРАМ СВЕТЕ ПЕТКЕ
- ХРАМ ВАСКРСЕЊА У НАСЕЉУ ГАБРОВАЧКА РЕКА
- ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У НАСЕЉУ ДОЊА ВРЕЖИНА

Spacer

 123